Эрдэнэт мэдээ

   

×

Анхааруулга

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 927

Боловсрол

     Монгол улсын эдийн засагт том үүрэгтэй Эрдэнэт үйлдвэр ХХК-ийн бүтээлч хамт олон жил бүрийн сар шинийн баярын босгон дээр улирч буй жилийнхээ хөдөлмөрийн шилдгүүдийг тодруулан, хүндэтгэл үзүүлдэг сайхан уламжлалтай. Энэхүү уламжлал ёсоор өнгөрөн одож буй гал тахиа жилдээ  ажил хөдөлмөр, амжилт бүтээлээр манлайлагчдад  шагнал гардуулах ёслолын ажиллагааг энэ сарын 12-ны өдөр зохион байгуулав. Ёслолын ажиллагааны эхэнд Ерөнхий захирал Х.Бадамсүрэн тус үйлдвэрийн уурхайчин хамт олон гал тахиа жилд үйлдвэрлэлийн болон эдийн засгийн төлөвлөгөөт зорилтуудаа бүхий л үзүүлэлтээр биелүүлэн, тэрхүү амжилтыг түүчээлсэн хөдөлмөрийн аварга, алдартнуудаа төрүүлэн өлгийдэж байгааг тэмдэглэн, халуун баяр хүргэлээ.
     Үйлдвэрлэлийн төлөвлөгөөт зорилтыг ханган биелүүлэх, үйлдвэрлэлийн хэмжээ, борлуулалтын орлогыг нэмэгдүүлж,  бүтээгдэхүүний өртөг зардлыг бууруулахад идэвх санаачилгатай ажиллаж, хөдөлмөрийн өндөр амжилт гаргасан нэр бүхий 34 ажилтныг Эрдэнэт үйлдвэрийн 2017 оны “Хөдөлмөрийн аварга”-аар шалгаруулсныг ёслолын ажиллагаан дээр зарлан, шагналыг нь гардуулав.  “Хөдөлмөрийн аварга”-аар тодорсон ажилтан бүрт Хөдөлмөрийн аварга тэмдэг, тус бүр гурван сая төгрөгөөр  урамшуулж, Хүндэт самбарт зургийг нь байршуулан алдаршууллаа. Мөн тус үйлдвэрт олон жил үр бүтээлтэй ажиллаж, шинэ техник технологи нэвтрүүлэн эзэмших, үндэсний мэргэжилтэй боловсон хүчин сургаж бэлтгэх, хөдөлмөрийн хамт олныг удирдан зохион байгуулах, үйлдвэрлэлийн менежментийг зах зээлийн нөхцөлд нийцүүлэн боловсронгуй болгоход  бүтээлч хөдөлмөрөө зориулсан гурван ажилтны нэрийг Эрдэнэт үйлдвэр ХХК-ийн Хүндэт дэвтэрт бичин алдаршуулж, тус бүр таван сая төгрөгөөр шагналаа. Хүндэт дэвтэрт нэр нь  бичигдсэн энэ удаагийн тэргүүний ажилтнуудаар Баяжуулах үйлдвэрийн Засварын хэсгийн тоног төхөөрөмжийн засварчин Эрдэнэ-Очирын Доржболд, Автотээврийн байгууллагын Тусгай зориулалтын машин механизмын засварын хэсгийн мастер Рэнцэнгийн Энхтайван, Уурхайчин соёлын ордны эрчим зүйч Лувсанчүлтэмийн Оюунбилэг нар тодров.
     Ийнхүү Эрдэнэт үйлдвэрийн хамт олон улирч буй гал тахиа жилээ ажил бүтээлийн арвин амжилтаар үдэхийн зэрэгцээ хөдөлмөрийн сайчуудаа дуу хуур, баяр хөөр бялхсан гүн хүндэтгэл дор алдаршуулан, урамшууллаа.   

 

  

 

 

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН АВАРГУУД:
Даваадоржийн ЭРДЭНЭТҮЛХҮҮР
Ил уурхайн
Маркшейдерийн албаны
тэргүүлэх маркшейдер
Өлзийбатын БАЯРСАЙХАН
Ил уурхайн
Өрөмдлөг тэсэлгээний хэсгийн
тэсэлгээчин
Хүүхэнхүүгийн АМАРТӨР
Ил уурхайн
Уулын тоног төхөөрөмжийн
төвлөрсөн засварын хэсгийн
тоног төхөөрөмжийн механикч
Баасангийн ГАНХУЯГ
Ил уурхайн
Үйлдвэр техникийн албаны
Ээлжийн дарга-уурхайн диспетчер
Дагвын БОЛОР-ЭРДЭНЭ
 Автотээврийн байгууллагын
Уулын технологийн тээврийн
ээлжийн дарга
Халтарын БОЛДБААТАР
Автотээврийн байгууллагын
механикийн албаны
тоног төхөөрөмжийн засварын механикч
Пэрэнлэйн НАРМАНДАХ
 Автотээврийн байгууллагын
Зорчигч тээврийн хэсгийн
автобусны жолооч
Эрдэнэбатын ЛХАГВАЖАВ
Автотээврийн байгууллагын
Цахилгаан тоног төхөөрөмжийн
цахилгааны засварчин
Дамдинсүрэнгийн ТОГТОХБАЯР  
Баяжуулах үйлдвэрийн
Нунтаглан баяжуулах хэсгийн
хяналтын операторч
Рагчаагийн ГАНТУЛГА
Баяжуулах үйлдвэрийн
Хаягдлын аж ахуйн хэсгийн
орлогч дарга 
Оюунбатын  УУГАНБАЯР  
Баяжуулах үйлдвэрийн
Бутлан тээвэрлэх хэсгийн
ээлжийн мастер
Дашнямын ГАНБААТАР
Баяжуулах үйлдвэрийн
Засварын хэсгийн
цахилгаан ба хийн гагнуурчин
Элдэвийн БАЯННҮРЗЭД  
Баяжуулах үйлдвэрийн
Өргөн тээвэрлэх машин, механизмын хэсгийн өргөн тээвэрлэх машин, механизмын
засвар үйлчилгээний засварчин
Хөхөөгийн ГЭРЭЛТУЯА
Засвар механикийн заводын
Металл хийцийн хэсгийн
гүүрэн кранчин 
Наранхүүгийн  АЛТАНЧИМЭГ
Засвар механикийн заводын
Хэвний хэсгийн
хольц бэлтгэгч
Лхагважавын  ЭРДЭНЭБИЛЭГ  
Засвар механикийн заводын
Засвар угсралтын хэсгийн
тоног төхөөрөмжийн засварчин
Пүрэвдоржийн ДАВААБАЯР
Геологи маркшейдерийн хэлтсийн Маркшейдерийн товчооны
Тэргүүлэх маркшейдер
Галдангийн ЯДАМСҮРЭН
Тээвэр, ложистикийн албаны
замчин
Бямбадоржийн БАЯСГАЛАН
Тээвэр ложистикийн албаны
5 дугаар төв агуулахын
нярав
Машийн БОЛОРМАА
ДЦС-ын
ДШС-ний хэсгийн
ашиглалт-засварын мастер
Осордэлэгийн ЭНХБАТ
Эрчим хүчний цехийн
Тэргүүлэх эрчим зүйч
Бямбажавын ХАШ
Цахилгаан цехийн
агуулахын эрхлэгч
Эрхэмбаярын ЭНХТҮВШИН
Холбоо, мэдээлэл, техник автоматжуулалтын цехийн
Галын автоматжуулалтын хэсгийн тохируулгын  инженер
Түгдоржийн БҮРЭНТОГТОХ
Геологи хайгуулын ангийн
ХАБЭА-н инженер
Үдэрпилийн БАТЧУЛУУН
Засвар монтажийн цехийн
Засварын хэсгийн
ахлах мастер
Жадамбаагийн ТҮМЭНЦОГТ
Лаборатори судалгааны төвийн Судалгааны  хэсгийн 
бутлуурчин
Даваадоржийн  МӨНХБАТ
Чанар хяналтын хэлтсийн
Техник хяналтын албаны
чанар шалгагч
Дашцэрэнгийн БОЛОРМАА
Төслийн менежментийн хэлтсийн Цахилгааны товчооны
тэргүүлэх инженер, зохион бүтээгч
Тойвгоогийн ГАНТӨМӨР
Эрдэнэт сувиллын цогцолборын
цахилгаан механикч
Оюунболдын АРИУНБОЛД
Сэлэнгэ амралтын баазын
ачигч, мужаан
Пунцаг-Ёндонгийн САРАНГЭРЭЛ
 Нийтийн хоолны хэсгийн
ахлах тогооч
Эрхэмбаярын ТОГТОХДАВАА
Үйлчилгээ, аж ахуйн албаны
Техникийн хэсгийн мужаан
Хавдалын ХУАТ
“Катюша” орос цэцэрлэгийн
багш
   
Лхагваагийн НАРАНЦЭЦЭГ
 Технологийн сургуулийн
СШУТ-ийн эрхлэгч,
орлогч захирлын үүрэг гүйцэтгэгч
   


ХҮНДЭТ ДЭВТЭРТ НЭР НЬ БИЧИГДСЭН:

ЭРДЭНЭ-ОЧИРЫН ДОРЖБОЛД
Баяжуулах  үйлдвэрийн
Засварын хэсгийн
тоног төхөөрөмжийн засварчин
РЭНЦЭНГИЙН ЭНХТАЙВАН
Автотээврийн байгууллагын
Тусгай зориулалтын машин механизмын
засварын хэсгийн мастер 
ЛУВСАНЧҮЛТЭМИЙН ОЮУНБИЛЭГ
Уурхайчин соёлын ордны
Эрчим зүйч



 





                            







 

 

Эрдэнэт үйлдвэр ХХК-ийн

Олон нийттэй харилцах албаны цахим хуудас

           

 

 

Зургийн цомог